Artykuły

Bitner

Kabel bezhalogenowy - charakterystyka

Cechą charakterystyczną kabli bezhalogenowych są materiały, z jakich są produkowane i ich właściwości predysponujące je do zastosowań specjalnych. W kablach tych powłoki izolacyjne nie zawierają halogenków, czyli związków chemicznych pierwiastków takich jak fluor, chlor, jod i brom.

Czytaj Więcej
Bitner

Kable światłowodowe - nośniki informacji

Światłowody wykorzystywane do transmisji danych to nic innego jak specjalnie skonstruowana struktura z włókna szklanego, która wykorzystywana jest do propagacji światła stanowiącego nośnik informacji.

Czytaj Więcej
Bitner

Oznaczenia i rodzaje przewodów elektrycznych

Wraz z rozwojem techniki i wprowadzaniem coraz nowszych technologii w różnych dziedzinach naszego życia powstają nowe i coraz bardziej skomplikowane urządzenia, które łączy jedno, a mianowicie potrzeba zasilenia ich prądem elektrycznym.

Czytaj Więcej
Bitner

Kable koncentryczne, impedancja falowa, tłumienność. Zastosowanie

Kable koncentryczne (kable współosiowe) to przewody telekomunikacyjne, które ze względu na swoje właściwości stosuje się do transmisji sygnałów zmiennych małej mocy.

Czytaj Więcej
Bitner

Przewody oponowe. Rodzaj i zastosowanie.

Przewodami oponowymi określamy przewody elektryczne niskiego napięcia zarówno te jedno jak i wielożyłowe. Są to przewody o żyłach giętkich posiadające wzmocnioną powłokę ochronną z materiałów elastycznych.

Czytaj Więcej
Jesteś zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą!