Artykuły

Bitner

Kable HDMI (ethernet) - rodzaje i zastosowanie

Kabel HDMI jest niczym innym jak multimedialnym interfejsem wysokiej rozdzielczości, zadaniem, którego jest przesyłanie cyfrowego nieskompresowanego sygnału audio i wideo. Nazwa jego stanowi skrót angielskiej nazwy High-Definition Multimedia Interface.

Czytaj Więcej
Bitner

Kabel audio - parametry determinujące jego zastosowanie

O jakości kabla audio i jego przeznaczeniu oprócz zastosowanych materiałów decyduje przede wszystkim budowa kabla. Mają one wpływ na uzyskanie potrzebnych parametrów zapewniających przesył sygnału audio na odpowiednią odległość bez zakłóceń lub przy ich maksymalnym zminimalizowaniu.

Czytaj Więcej
Bitner

Kable bezpieczne i ich szczególna rola w bezpieczeństwie pożarowym

Komisja Europejska wprowadzając z dniem 1 lipca 2017 r. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr. 305/2011 znane jako CPR czyli Construction Products Regulation wprowadziła klasyfikację kabli pod względem pożarowym, podkreślając jednoznacznie, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną, którą trzeba chronić. Podczas pożaru w obiekcie priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi.

Czytaj Więcej
Bitner

Kabel bezhalogenowy - charakterystyka

Cechą charakterystyczną kabli bezhalogenowych są materiały, z jakich są produkowane i ich właściwości predysponujące je do zastosowań specjalnych. W kablach tych powłoki izolacyjne nie zawierają halogenków, czyli związków chemicznych pierwiastków takich jak fluor, chlor, jod i brom.

Czytaj Więcej
Bitner

Kable do Internetu jakie?

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii gdzie powszechnie wykorzystywany jest Internet stanowiący ogólnoświatową sieć komputerową i dający olbrzymie możliwości, kabel tworzący tę sieć i łączący komputery występujący w postaci skrętki jest bardzo ważnym elementem gwarantującym poprawność działania sieci.

Czytaj Więcej
Jesteś zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą!