Artykuły

Bitner

Kable bezpieczne i ich szczególna rola w bezpieczeństwie pożarowym

Komisja Europejska wprowadzając z dniem 1 lipca 2017 r. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr. 305/2011 znane jako CPR czyli Construction Products Regulation wprowadziła klasyfikację kabli pod względem pożarowym, podkreślając jednoznacznie, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną, którą trzeba chronić. Podczas pożaru w obiekcie priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi.

Czytaj Więcej
Bitner

Kabel bezhalogenowy - charakterystyka

Cechą charakterystyczną kabli bezhalogenowych są materiały, z jakich są produkowane i ich właściwości predysponujące je do zastosowań specjalnych. W kablach tych powłoki izolacyjne nie zawierają halogenków, czyli związków chemicznych pierwiastków takich jak fluor, chlor, jod i brom.

Czytaj Więcej
Bitner

Kabel do Internetu

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii gdzie powszechnie wykorzystywany jest Internet stanowiący ogólnoświatową sieć komputerową i dający olbrzymie możliwości, kabel tworzący tę sieć i łączący komputery występujący w postaci skrętki jest bardzo ważnym elementem gwarantującym poprawność działania sieci.

Czytaj Więcej
Bitner

Światłowody - nośniki informacji

Światłowody wykorzystywane do transmisji danych to nic innego jak specjalnie skonstruowana struktura z włókna szklanego, która wykorzystywana jest do propagacji światła stanowiącego nośnik informacji.

Czytaj Więcej
Bitner

Oznakowanie i klasyfikacja przewodów elektrycznych

Wraz z rozwojem techniki i wprowadzaniem coraz nowszych technologii w różnych dziedzinach naszego życia powstają też nowe i często coraz bardziej skomplikowane urządzenia, które łączy jedno, a mianowicie potrzeba zasilenia ich prądem elektrycznym.

Czytaj Więcej

First Previous 1 2 3 Last

Jesteś zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą!