Artykuły

Wysokiej jakości kable i przewody fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność z uwagi na szereg korzyści, jakie płyną z instalacji. Stanowi ona bowiem inwestycję na lata, pozwala zaoszczędzić pieniądze, chroniąc przy tym środowisko naturalne. Budowa instalacji fotowoltaicznej opiera się na kilku kluczowych elementach.

Obok modułów fotowoltaicznych bądź falowników równie ważny jest dobór odpowiedniego okablowania, które da nam pewność, że nasza przydomowa elektrownia będzie spełniała swoją funkcję i zapewni nam bezproblemowe jej użytkowanie. BiT1000®solar H1Z2Z2-K* oraz BiT 1000®solar H1Z2Z2-K PV** produkowane przez Zakłady Kablowe BITNER to giętkie przewody jednożyłowe do zastosowań w instalacjach fotowoltaicznych 1,0/1,0 kV. Przeznaczone są do wykonywania połączeń pomiędzy modułami fotowoltaicznymi i pomiędzy ciągami modułów, znajdą zastosowanie także jako przewody łączące zespoły modułów z falownikiem.

Dzięki wysokiej wytrzymałości środowiskowej nadają się do okablowania każdego rodzaju systemu fotowoltaicznego: od modułów montowanych na dachach budynków po rozbudowane elektrownie słoneczne. Przewody są w pełni bezhalogenowe, dzięki czemu mogą być bezpiecznie wprowadzane do budynków i nie stanowią zagrożenia dla ludzi podczas pożaru.

Przewody zgodne są z normami EN 50618, IEC 62930, PN-EN 50575 (CPR) oraz z normą PN-EN 60332-1 (odporność pojedynczego przewodu na rozprzestrzenianie płomienia). Zaawansowana technologicznie konstrukcja wykorzystująca najwyższej jakości materiały, zapewnia optymalne funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznych, w których przewidywany czas pracy przewodów to co najmniej 25 lat. 

Ilustracja przedstawia schemat instalacji fotowoltaicznej, w której zastosowano przewody BiT 1000®solar, kabel zasilający BiT 1000®Power oraz przewód instalacyjny BiTinstal H. Taki dobór okablowania pozwala na pełną optymalizację całej instalacji. BiT 1000®Power 0,6/1 kV – giętki kabel zasilający do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz, charakteryzujący się podwyższoną obciążalnością prądową, umożliwiający wykonywanie połączeń w urządzeniach elektrycznych. BiTinstal H 450/750 V – wysokiej klasy bezhalogenowy przewód do instalacji elektrycznych i oświetleniowych.


* w powłoce ze specjalnej usieciowanej mieszanki bezhalogenowej
** w powłoce ze specjalnej usieciowanej polietylenowej mieszanki bezhalogenowej

Jesteś zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą!