Artykuły

Bezpieczny i trwały kabel instalacyjny BiTinstal H 450

Prezentując nasz najnowszy produkt, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na kwestię bezpieczeństwa, która dla nas wszystkich jest niezwykle ważna, zarówno w odniesieniu do naszych rodzin, przyjaciół jak i nas samych. Bywamy bowiem w miejscach, które nieodłącznie związane są z naszym codziennym funkcjonowaniem. Pracujemy, uczymy się, poszukujemy rozrywki, robimy zakupy, korzystamy z opieki zdrowotnej…

Bezpieczeństwo w obiektach użyteczności publicznej stanowi priorytet już na etapie projektowania inwestycji. Wyjścia ewakuacyjne, oświetlenie awaryjne, detektory dymu, czujki pożarowe oraz sprzęt gaśniczy to tylko niektóre elementy systemu, bez którego budynek nie może być oddany do użytkowania i który ma realny wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowników. Szpitale, stadiony, biurowce, centra handlowe, kina, teatry i szkoły – to przykłady miejsc, gdzie w jednym czasie przebywa wiele osób, często o różnej sprawności fizycznej. By zapewnić bezpieczeństwo korzystania z w/w obiektów oraz niezawodność systemów awaryjnych niezbędny jest dobór odpowiedniego okablowania. Uszkodzenie instalacji elektrycznej jest bowiem jedną z przyczyn powstania pożarów w budynkach użyteczności publicznej. Wynika to zwykle z nieprawidłowego wykonania instalacji lub zastosowania niskiej jakości kabli i przewodów, które jako najbardziej rozległy element instalacji są najbardziej narażone na działanie czynników środowiskowych i uszkodzenia mechaniczne.

Niezwykle istotna jest zatem jakość zastosowanych materiałów, a wybór optymalnych kabli stanowi jedno z podstawowych zagadnień w procesie realizacji inwestycji. Obecnie obowiązująca Dyrektywa CPR określa szczegółowe wymagania dotyczące palności reakcji na ogień kabli i przewodów, jakie muszą być spełnione w odniesieniu do określonego poziomu bezpieczeństwa w budynku.

Kable posiadające klasę reakcji na ogień B2ca stosowane są w obiektach, w których obowiązują rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
Zakłady Kablowe BITNER opracowały kabel instalacyjny BiTinstal H na napięcie 450/750V, przeznaczony jest do instalacji zasilających i oświetleniowych. Kabel jest w pełni bezhalogenowy, a dzięki wysokiej klasyfikacji reakcji na ogień (B2ca - s1b, d0, a1) może być stosowany w obiektach o rygorystycznych wymaganiach przeciwpożarowych. Kabel przeznaczony jest do układania w pomieszczeniach suchych i wilgotnych, może być układany pod tynkiem, na tynku i w tynku, a także w ścianach murowanych i bezpośrednio w betonie (układanie wyłącznie na stałe). BiTinstal H może z powodzeniem zastępować kable instalacyjne o izolacji i powłoce PVC w miejscach o wysokich wymaganiach pożarowych. Może też zostać wykorzystany w obszarach dróg ewakuacyjnych, zwiększając bezpieczeństwo ludzi podczas prowadzenia akcji gaśniczej i ewakuacji budynku.

Mimo, że konstrukcja kabla nie jest szczególnie skomplikowana, BiTinstal H wyróżnia się precyzją wykonania oraz wysoką jakością zastosowanych surowców. Dodatkowo płaska konstrukcja przewodu ułatwia jego montaż, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.
BiTinstal H to doskonały wybór i gwarancja bezpieczeństwa na lata.
Kabel dostępny jest na stokach magazynowych.

Zapraszamy do kontaktu.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą!