Artykuły

BiTSAT 757 - Twoje okno na świat bez zakłóceń

Telewizja to dziś stały element naszej codzienności. Wybór odpowiedniego telewizora oraz anteny odbiorczej stanowi główne zagadnienie, nad którymi najczęściej skupiają się użytkownicy, zapominając jednak, że jakość obrazu zależy w dużej mierze od jakości zastosowanych kabli.

Zakłady Kablowe BITNER opracowały rozwiązanie dedykowane wydajnym połączeniom telewizyjnym oraz połączeniom audio-video. BiTSAT®757 to wysokiej klasy kabel koncentryczny posiadający szerokie zastosowanie w sieciach szerokopasmowych, polecany dla operatorów telewizji naziemnej i satelitarnej, instalatorów sieci kablowych oraz do rozbudowanych projektów mulitiswitchowych.

Konstrukcja oraz zastosowane materiały sprawiają, że BiTSAT®757 to gwarancja niezawodności i doskonały wybór na lata. Głównym elementem przewodu jest rdzeń, wykonany z czystej miedzi elektrolitycznej, o niskiej rezystancji i przekroju 1,05mm. Niski współczynnik tłumienności jest szczególnie istotny w przypadku długich instalacji, gdzie nawet przy dużych odległościach osłabienie sygnału jest minimalne. Kolejna warstwa kabla to spieniony polietylen (o średnicy zewnętrznej 5mm), na którym znajduje się ekran złożony z dwóch elementów.

Pierwszym z nich jest folia aluminiowa Al/Pet/Al., druga część to oplot z drutów aluminiowych o współczynniku krycia min. 77% (klasa A wg normy PN-EN-50117-2-4). Taka konstrukcja sprawia, że kabel BiTSAT®757 wyróżnia się wysokim poziomem ekranowania, w pełni zgodnym z wymogami Rozporządzenia Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 06.11.2012r.

Zastosowane ekranowanie eliminuje tzw. przesłuchy kablowe, powodujące pikselozę, zamrażanie scen i śnieżenie. Powłoka kabla wykonana jest ze specjalnego tworzywa PVC samogasnącego i nierozprzestrzeniającego płomienia (badanie na pojedynczej wiązce kablowej wg PN-EN 60332-1).

Kabel BiTSAT®757 dostępny jest w trzech wersjach.

BiTSAT®757 w kolorze białym nadaje się do instalacji wewnątrz budynków, wersja czarna BiTSAT®757 BLACK, dzięki odporności na promieniowanie UV, jest wykorzystywany w instalacjach zewnętrznych. Nowością jest kabel BiTSAT®757 LSOH (ang. Low smoke zero halogen), stosowany w budynkach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych, nie wydzielający szkodliwych substancji podczas pożaru. Warto pamiętać, że wybór jakiego dokonamy ma wpływ na niezawodność i prawidłową pracę całej instalacji przez długie lata użytkowania.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą!